Aknu aizstājterapija (FPSA) ir ārstēšanas metode, kuras pamatā ir ekstrakorporāla frakcionēta plazmas separācija un adsorbcija. Aknu mazspējas gadījumā ievērojama toksīnu daļa ir saistīta ar albumīnu. Līdzīgi kā hemodialīze un hemofiltrācija, frakcionēta plazmas separācija un adsorbcija (FPSA) efektīgi attīra asinis no šīm substancēm. Savukārt, ūdenī šķīstošos toksīnus (mazas un vidējā izmēra molekulas) ļoti labi no organisma izvada ar augstas plūsmas hemodialīzi. Šo abu metožu vienlaicīga kombinācija (FPSA + hemodialīze) tiek izmantota aknu aizstājterapijā ar iekārtu Prometheus.

FPSA terapija pamatojas uz efektīvu un selektīvu vienlaicīgu toksīnu (gan ūdenī izšķīdušo, gan ar albumīnu saistīto - taukskābju, žultskābju, triptofāna, bilirubīna, aromātisko aminoskābju, amonija, slāpekļa oksīda u.c.) izvadīšanu no pacienta organisma.

Aknu aizstājterapija ar iekārtu Prometheus (FPSA) ir vērsta uz to, lai uzturētu un aizstātu aknu funkcijas aknu mazspējas laikā. Šāda aknu funkciju uzturēšana ļauj sagaidīt aknu reģenerāciju.